Tsako & Amnizia

Ανακοινώσεις που αφορούν την ιστοσελίδα και το forum. Συζητήσεις γύρω από τις εκδηλώσεις και τις εκδρομές της Amnizia.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stavros_notou
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Γιώργο η απόφασή σου μας στεναχωρεί...
Αλλά ΜΠΡΑΒΟ σου που έχεις την λεβεντιά να ξεχωρίζεις καταστάσεις :xythumbs: :xythumbs:
Δεν έχω παρά να σου ευχηθώ καλή δύναμη και καλή επιτυχία στο νέο σου ξεκίνημα :occasion: :occasion:
Τέλος θέλω να σε ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου για την δημιουργία του μοναδικού σιδηροδρομικού forum που έδωσε βήμα σε όλους εμάς τους τρενάδες την μοναδική ευκαιρία να συζητήσουμε , να ανταλλάξουμε απόψεις-πληροφορίες για τον μεγάλο μας έρωτα τον ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟ :master: :master:
Σε ευχαριστώ :master: :master: !!!!
Τρεις μέρες σπάγαν τα καρφιά και τρεις που σε καρφώναν
και συ με τις παλάμες σου πεισματικά κλειστές
στερνή φορά κι ανώφελα ξορκίζεις τον τυφώνα
που μας τραβάει για τη στεριά με τους ναυαγιστές
Άβαταρ μέλους
Nikos
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης
Επικοινωνία:

Γιώργη, σε ευχαριστούμε για το χρόνο και το χρήμα που έχεις διαθέσει για να γίνει αυτός ο σιδηροδρομοφιλικός διαδικτυακός χώρος.
Τότε που πίναμε τον πρώτο καφέ μαζί με τον Σπύρο (drummerhellas) στην Αγία Παρασκευή, 8+ χρόνια πριν, κανένας δε φανταζόταν την αλματώδη εξέλιξη της Amnizia, συγκεντρώνοντας όλους τους σιδηροδρομόφιλους της Ελλάδας που είχαν υπολογιστή στο σπίτι τους...

Θες επώνυμα, θες ανώνυμα και κρυμμένοι πέρασαν όλοι από τις σελίδες της Amnizia

Δε μου αρέσει να λέω πολλά και ήδη είπα...

Να σου ευχηθώ τα καλύτερα για τη δουλειά που ξεκινάς και ότι καλύτερο στη ζωή σου. :xythumbs:

Νίκος Καντήρης.
My pictures at Railpictures, Flickr and Railscapes.NET
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 89
Staff
Staff

Γιώργη, ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου, το έργο σου μένει και θα γίνει και πιο δυνατό και ουσιαστικό όσο είμαστε κι εμείς εδώ...εγώ σε ευχαριστώ και ιδιαιτέρως για την τιμή που μου έκανες δίνοντάς μου θέση στη συντονιστική ομάδα που προσπαθώ πάντα να την τιμώ, τιμώντας και την εμπιστοσύνη που μου έδειξες! Καλή σου τύχη και να σε βλέπουμε συχνά εδώ!
"Να φοβάσαι την ημέρα που το πέρασμα ενός τραίνου δεν θα σε συγκινεί πια"....
Τα σιδηροδρομικά μου βίντεο... https://www.youtube.com/user/panagos89/videos
Άβαταρ μέλους
erail
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης

Το ευχαριστώ στον Τσάκο είναι λίγο.
:master:
Αι αμ σόρυ! Ομως όσο περνούν τα χρόνια συνειδητοποιώ ότι δεν μ 'αρέσουν οι αλλαγές...!
Γκααα!

Γ. Χαζάπης
σιδηροδρομόφιλος, ΟΧΙ μπετατζής...
Σώστε τη ΣΠΑΠ!
Διασώστε τη γοητεία του σιδηροδρόμου.

Reset στο κράτος.
Άβαταρ μέλους
VagelisPy
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός

Ρε «αφεντικό» τι έγινε τώρα :shock:

Τέλος πάντων, ξέρεις εσύ ποιο είναι το καλύτερο :occasion:

Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ και από μένα για την δημιουργία της Amnizia (εξου και το επίθετο πριν :mrgreen: ) δεν χρειάζεται να το αναπτύξω…

Καλό κουράγιο και σιδεροκέφαλη η νέα ομάδα :xythumbs:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Akis Dionisis
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης

Τόσες ευχαριστίες, ας γράψω κι εγώ, παρ'όλο που δεν είχα σκοπό να απαντήσω σε αυτό το τόπικ μιας και οι προλαλήσαντες τα είπαν ΌΛΑ για μένα και με κάλυψαν πλήρως !!!

Γιώργο καλή συνέχεια κι από εμένα και την επόμενη φορά που θα βρεθούμε στον Ε.Σ.Θ. θα τα πούμε καλύτερα και από κοντά !!!

Κακία time !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :bring: :bring: :bring:
Τιιιιιιιιιιιιιι ?? Ο alsthom πλέον ο εγκέφαλος του Amnizia ?? Πάει, τα χάσαμε τα λεφτά μας... Φτου !!! :doh: :hang:
Τουλάχιστον θα έχω ένα επιπλέον αβάτζο να του τα χώνω περισσότερο !!! :kiss:
Οι δε λοιποί "κόκκινοι" καιρός να γίνεται απλά μέλη σαν εμάς τους υπόλοιπους. Δε προσφέρετε και κάτι, όλα ο Ηλίας τα κάνει... :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sv1xv
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης
Επικοινωνία:

Tsako, ευχαριστώ για όλα, καλή επιτυχία στη νέα επιχείρηση. Μην χαθείς όμως από το Amnizia!
:evil: The Internet is the best place to make new enemies.
Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Καλημέρα,

Ομολογώ ότι η αναγγελία περί διαχωρισμού Amnizia και Tsako με ξενίζει, καθώς δεν βλέπω κάτι το κακό στο να διατηρούνται και οι δύο ιδιότητες παράλληλα. Τόσοι άλλοι το κάνουν χωρίς πρόβλημα (να έχουν κάποια φόρα και επαγγελματική δραστηριότητα σχετική με το αντικείμενο).
Τώρα, αν κάποιοι φαρμακόγλωσσοι θέλουν να δημιουργήσουν θέμα, θα το κάνουν έτσι κι αλλιώς.

Ενιγουέι, το μόνο που μπορώ να πω είναι να ευχηθώ 'Καλή τύχη στις νέες δουλειές', κι ελπίζω όπως κι ο sv1xv να μην χαθείς από το φόρουμ, γιατί πιστεύω ότι θα είναι μεγάλη απώλεια αν γίνει αυτό.

Ν.Φ.
High speed, high quality, low cost - select any two.

Up hill slow, down hill fast, tonnage first, safety last.

The optimist sees the light at the tunnel. Pessimist sees the darkness. Realist sees the train. Train driver sees three idiots on the track
Άβαταρ μέλους
BasilisG
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός

Για σου ωρε Τσακο. :clap: :clap: Καλη αρχη σε οτι κανεις και απο μενα και σ'ευχαριστω και εγω για την προσφορα σου για το site και για τις πολυ ωραιες εκδρομες τις Amnizia που ζησαμε μαζι! :kiss:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stavros_notou
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Μια ροκ εκδοχή της σχέσης Tsako & Amnizia :mrgreen: :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=i9kfi5ktxn0
Αφιερωμένο φίλε Γιώργο :occasion: :occasion:
Τρεις μέρες σπάγαν τα καρφιά και τρεις που σε καρφώναν
και συ με τις παλάμες σου πεισματικά κλειστές
στερνή φορά κι ανώφελα ξορκίζεις τον τυφώνα
που μας τραβάει για τη στεριά με τους ναυαγιστές
Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΤΖΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Staff
Staff

Αν και ποτε δεν θα αποδεχθω αυτη την αποχωρηση.... απο το στερεωμα..εν τουτοις θα ευχηθω ..καλη δυναμη και καλη τυχη... στο δρομο που ακολουθεις...τωρα... Τωρα οσον αφορα την προσφορα και τις εμπειριες με τουτο το Amnizia.. ΑΣΤΟ ΚΑΤ ΙΔΙΑΝ... να εχει και νοημα..που λενε... :xythumbs:
ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΙΘΟΔΟΜΟΚΟ ΜΕ ΜΥΛΟΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ
ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΣΤΟΥ ΝΕΣΤΟΥ ΤΑ ΣΤΕΝΑ,ΣΤΗΣ ΕΔΕΣΣΑΣ ΤΑ ΥΨΗ
Άβαταρ μέλους
G. Handrinos
Συνοδός
Συνοδός

Και απο εμενα Γιωργο ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την δουλεια σου στο forum, αλλα και για την συνεχη παρουσια σου στον ΣΦΣ... Ακομη και με ενα απλο καλαμπουρι σου, εδινες αλλο χρωμα στις Τεταρτες.

Ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια σε οτι κι αν κανεις απο δω και περα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα τα πας μια χαρα.. Και να σε βλεπουμε ε......!!!!

ΓΧ
Άβαταρ μέλους
homo faber
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Πολλές ευχαριστίες και από μένα Γιώργο. Θυμάμαι έψαχνα ένα χώρο να μάθω νέα για τον σιδηρόδρομο, αλλά και να μοιραστώ αυτά που γνωρίζω ή πληροφορούμαι από το περιβάλλον μου. Το Amnizia με κάλυψε με το παραπάνω! Ευχαριστώ για τις εκδρομές, τα ημερολόγια, τα φαγοπότια και τους καφέδες που οργανώθηκαν μέχρι σήμερα και για τους νέους φίλους που έκανα. Νά 'σαι καλά και καλή επιτυχία στα σχέδιά σου!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tasos-spap
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός
Επικοινωνία:

Πολλές ευχαριστίες και από μένα γιώργη στο έργο που προσέφερες τόσο καιρό και κατάφερες να φέρεις τους απανταχού σιδηροδρομόφιλους κοντά,χάρη στην ιδέα σου για την δημιουργία αυτού του φόρουμ,και βέβαια σημείωσε μεγαλη επιτυχία.Ότι και να πώ είναι λίγο για την προσφορά σου,το μόνο που σου εύχομαι είναι καλή συνέχεια και απο μένα στον δρόμο που επέλεξες να ακολουθήσεις,είτε ευκολος είτε δύσκολος είναι αυτός.
Ποτέ σου μη περιφρονείς τα κάτω σκαλοπάτια,
γιατί αυτά πρωτοπατείς και φτάνεις στα παλάτια

Μάθε να ακούς.... Θα μάθεις πολλά!
Άβαταρ μέλους
EVAN
Συνοδός
Συνοδός

Φίλε σε ευχαριστώ για πολλά και διάφορα πράγματα.
Δεν ξεχνώ την ημέρα που ψάχνοντας στο internet να δω τι υπάρχει σχετικά, έπεσα πάνω στο Amzizia και έπαθα σοκ!
Οι υποχρεώσεις με είχαν (και έχουν) απομακρύνει από την μεγάλη αγάπη μου τα τρένα, και μου δόθηκε η ευκαιρία να επανέλθω, όσο μπορούσα.
Μου έδωσες την ευκαιρία να θυμηθώ ένα σωρό πράγματα, διάβασα τρελές ιστορίες, έμαθα από τους καλά γνωρίζοντες διάφορα σχετικά με τον σιδηρόδρομο,
έκανα εκδρομές με υλικό που είχα σχεδόν ξεχάσει ότι υπήρχε, είδα φωτογραφίες μιας άλλης εποχής και θυμήθηκα τα ταξίδια μου όταν ήμουν παιδί και
ξενύχτησα σκανάρωντας και δημοσιεύοντας ότι μπορούσα να βρω από το μικρό αρχείο μου.
Γνώρισα κόσμο που δεν περίμενα, μιλήσαμε και συγκινηθήκαμε, και επανήλθα στον ΣΦΣ στον οποίο κάθε Τετάρτη έκανα κοπάνα για να πάω όταν ήμουν 15 χρονών.
Εκανες πολλά, με πολύ κόστος, μάλιστα δεν ξεχνώ ότι τα άκουσες κιόλας κάποια στιγμή γι' αυτό και ήρθα κάποτε και σου είπα "χ... τους μην ακούς τίποτα"
Καλή αρχή στον επόμενο από εσένα σδώ, και Καλή συνέχεια σε ότι και να κάνεις.
Αλλά πρόσεχε! Μην αφήσεις την καθημερινότητα να σου στερήσει την μεγάλη αγάπη που έχεις στα τρένα!!!
Απάντηση