ΝΕΑ ΕΚΔΡΟΜΗ HARDCORE

Ανακοινώσεις που αφορούν την ιστοσελίδα και το forum. Συζητήσεις γύρω από τις εκδηλώσεις και τις εκδρομές της Amnizia.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 89
Staff
Staff
Άρθρα: 0

06 Φεβ 2018, 13:40

Δεν είναι όλα στη ζωή άσπρο ή μαύρο...δεν φταίει ο προαναφερθείς. Ακόμα κι αν έχεις να του πεις κάτι, στέιλε ΠΜ. Σεβάσου απλώς το φόρουμ. Μίλα πολιτισμένα εδώ και βρίσε αλλού. Απλό.
"Να φοβάσαι την ημέρα που το πέρασμα ενός τραίνου δεν θα σε συγκινεί πια"....
Τα σιδηροδρομικά μου βίντεο... https://www.youtube.com/user/panagos89/videos
Άβαταρ μέλους
EAZY
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός

06 Φεβ 2018, 14:08

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟ DR.....Σπαπικοι-Σπαπικες ,αναρχικη μετρικη πρωτοβουλια,Αγωνιστες εναντια στην...κανονικοτητα και αλλες συλλογικοτητες.....ΥΓ προσεξτε ρεμαλια γιατι ερχεται "παρεμβαση" στο Στεκι.... :mrgreen:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
***Hold them from the nose and kick them in the ass.***
Άβαταρ μέλους
Akis Dionisis
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης

06 Φεβ 2018, 14:36

Τη προηγούμενη βδομάδα σε κοπή πίτας στο Ε.Ο.Θ.
με ενημέρωσαν, ότι ζητήθηκε από το Amnizia κτλ ένα ΜΑΝ 2 για την εκδρομή που ζήτησε ο Βασίλης!
Ως εκ τούτου, τους είπα ότι πολύ καλά έκαναν και ζήτησαν ΜΑΝ 2, γιατί ενδεχομένως να κατέβαινα κι εγώ για την εκδρομή.
Μου είπαν πως πρακτικά είναι ΑΔΎΝΑΤΟ να δωθεί ΜΑΝ 2, διότι δεν αναλαμβάνει ΚΑΝΕΝΑΣ να πληρώσει τη συντήρησή του κτλ κτλ...και ότι θα δινόταν για την εκδρομή ΜΑΝ 2000.
Η απάντησή μου ήταν "θα δούμε, και φροντίστε αν σταλεί ΜΑΝ 2 στο Ε.Ο.Θ. να το συντηρήσετε και να το βάψετε καλά και να φροντίσουν οι αρμόδιοι να παραμείνει σε αρίστη κατάσταση"
Μέσω facebook εγώ και ο Τάσος Κολίτσης, ρωτήσαμε δημόσια τον Γιώργο Μάντζιο, τύχαινε να γνωρίζει σε τι κατάσταση βρίσκεται το ΜΑΝ που θα ζητούσαν από την ΤΡΑΙΝΟΣΕ [που κατ'εμέ έπρεπε να έρθετε και σε απ'ευθείας επικοινωνία και με τη ΓΑΙΟΣΕ] και μου είπε ο Γιώργος ότι δεν ήξερε.
Τώρα, όπως καταλαβαίνετε, η ΤΡΑΙΝΟΣΕ δεν πρόκειται να κάνει κάτι για να ευχαριστήσει εμάς τους φίλους του σιδηροδρόμου.
Μέχρι και τα παπούδια του Σ.Φ.Σ. που ονειρεύονται εκδρομή στη Φλώρινα με ναυπηγάδικα και MLW νομίζουν ότι οι καρότσες θα είναι σε αρίστη κατάσταση και ότι θα σκάνε από τη ζέστη... Δυστυχώς λόγω εικονικού σεβασμού, δε μπορώ να πω σε τι κατάσταση θα είναι οι καρότσες...
Όταν αποφασίσει η ΓΑΙΟΣΕ να τις φτιάξει εξ'ολοκλήρου, τότε το συζητάμε...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
apl
Staff
Staff

06 Φεβ 2018, 22:27

ΧΟΥ-ΒΟΥ έγραψε:Με την 9109 δεν γίνεται αλλά με την 9413 αν θες για Ολύμπια είναι διαθέσιμο...
I do!!!! :occasion:
Η εμμονή στην "πρόοδο" κατέστρεψε ένα χιλιάρι χιλιόμετρα γραμμών....
Επαναλειτουργίες τώρα!!!
Άβαταρ μέλους
Akis Dionisis
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης

07 Φεβ 2018, 21:09

Για την ιστορία, το Μ.Λ. [Μηχανοστάσιο Λάρισας]
διαθέτει 2-3 ΜΑΝ 2 τα οποία είναι σε αθλία κατάσταση [γκράφιτι]!!!!!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mlwa450
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης

08 Φεβ 2018, 11:12

Akis Dionisis έγραψε:Για την ιστορία, το Μ.Λ. [Μηχανοστάσιο Λάρισας]
διαθέτει 2-3 ΜΑΝ 2 τα οποία είναι σε αθλία κατάσταση [γκράφιτι]!!!!!!!!
Το ΜΛαρ διαθετει 4 αυτοκινηταμαξες ΜΑΝ-2 εκ των οποιων 2 ενοικιαζονται επισημως απο την τραινΟΣΕ.
Το προβλημα προκυπτει στο οτι η τραινΟΣΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να πληρωσει στην ΕΕΣΣΤΥ για την προβλεπομενη συντηρηση τους. Και ως εκ τουτου δεν θελει να τις ενοικιασει στον οποιονδηποτε.

Επισης το οτι εχουν γκραφιτυ ειναι το λιγοτερο. Ποσες εκδρομες δεν εγιναν με εθελοντικη εργασια των εκδρομεων; Αυτο θα μας πειραζε;
Άβαταρ μέλους
Akis Dionisis
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης

08 Φεβ 2018, 21:32

Θα προτιμούσα να πληρώσω 5-10€ παραπάνω έτσι ώστε να υπάρχει πάνω του "επαγγελματικό" και σωστό βάψιμο....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mlwa450
Μηχανοστασιάρχης
Μηχανοστασιάρχης

09 Φεβ 2018, 00:00

Σιγα το επαγγελματικο. Οταν κυκλοφορουν τρενα κανονικα που ειναι βαμμενα με πινελο και ρολο. Επαγγελματικο βαψιμο ηταν μονο του κατασκευαστη και κανενα αλλο!
Απάντηση