ΝΕΑ ΑΦΙΞΗ ΜΕΛΟΥΣ!! ( Τόπικ καλωσορίσματος νέων μελών )

Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος για το forum και την ιστοσελίδα. Προτάσεις για να βελτιώσουμε το forum και απορίες σχετικά με την λειτουργία.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Manos T.
Staff
Staff
Άρθρα: 0

21 Ιαν 2011, 22:26

Καλως ηρθες και απο μενα...

Ενα ειναι σιγουρο, εδω μεσα σιγουρα θα βρεις και καποιους τρελαμενους μηχανοβιους... :occasion:
akismel
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

23 Ιαν 2011, 00:35

Χαιρετώ κι εγώ. Γράφτηκα τέλη Δεκέμβρη και τώρα είδα το συγκεκριμένο θέμα. Ευκαιρία λοιπόν να γράψω λίγες κουβέντες κι εγώ από τις εμπειρίες της περιήγησής μου στο site. Έχω το μικρόβιο από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Μεγάλο κόλλημα με τα τρένα. Από τα 17 που έκανα το πρώτο μου ταξίδι με ganz στο Κιάτο (ενώ το σχολείο είχε πάει εκδρομή με το πούλμαν) και την επόμενη χρονιά που πήγα με τον εξίσου τρελλαμένο κολλητό μου στην Ξάνθη (ενώ το σχολείο πήγε πενταήμερη), ακολούθησαν πολλά ταξίδια, φωτογραφήσεις και προσπάθεια για ενημέρωση σε οτιδήποτε έχει σχέση με το σιδηρόδρομο και γενικά τα μέσα σταθερής τροχιάς. Στο σύλλογο δεν υπήρξα ποτέ ενεργό μέλος αλλά από το 5ο ή 6ο τεύχος της σιδηροτροχιάς και μετά δεν έχω χάσει τεύχος.
Η πρώτη μου δουλειά κάθε μέρα όταν έχω ελεύθερο χρόνο είναι να μπαίνω στο site και να βλέπω ότι καινούριο δημοσιεύεται και ότι μπορώ να διαβάσω από παλαιότερες δημοσιεύσεις. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που κάθε μέρα γράφουν όλα αυτά τα τόσο ενδιαφέροντα θέματα, για τις φωτογραφίες, τα βίντεο τις αναλύσεις, τους προβληματισμούς για τη μεγάλη μας καψούρα, που σε αυτήν την τριτοκοσμική χώρα που ζούμε αντιμετωπίζεται με τόση απαξίωση...
Σας χαιρετώ και πάλι και γυρίζω να ψάξω κανένα θεματάκι να διαβάσω... :allrightman:
Aggelos_spap
Συνοδός
Συνοδός

15 Μαρ 2011, 17:11

καλησπερα και απο μενα.τωρα προσεξα την συγκεκριμενη ενοτητα και σας καλησπεριζω.ειμαι ο αγγελος και εχω κολλησει με τα τρενα απο το δημοτικο!εχω μεγαλωσει στην κυπαρισσια και εχω περασει ωρες χαζευωντας τις alco-alsthom-ganz στο σταθμο της πολης μου.τωρα το εγκλημα που εγινε στην πελλοπονησο με εχει πικρανει αλλα κατι μεσα μου με κανει να ελπιζω πως δεν θα ειναι για πολυ.μπραβο για το forum που εχεται δημιουργησει και χαρηκα που σας γνωρισα.
KYΠΑΡΙΣΣΙΑ, ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΣ!
Απόστολος
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός

16 Μαρ 2011, 00:16

Καλώς όρισες στην τρεν(λ)οπαρέα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tsako
Webmaster
Webmaster

16 Μαρ 2011, 01:32

Καλωσήλθατε παιδιά.

Καλά να περνάτε μέσα απ' τις σελίδες μας και προ πάντων την καλή παρέα.
Άβαταρ μέλους
nkoliop
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός
Επικοινωνία:

19 Μαρ 2011, 03:09

[quote=""Aggelos_spap":wk8ff7nu"]εχω μεγαλωσει στην κυπαρισσια και εχω περασει ωρες χαζευωντας τις alco-alsthom-ganz στο σταθμο της πολης μου.[/quote]
Ώπα και άλλος Κυπαρισσιώτης. :shock:
Για δώσε πλήρη στοιχεία. [url=http://planetsmilies.net:wk8ff7nu]Εικόνα[/url]
When you open your mind to the impossible sometimes you find the truth
Aggelos_spap
Συνοδός
Συνοδός

19 Μαρ 2011, 20:45

γεια σου πατριδα.ειμαι απο την αγαλιανη και εχω μεγαλωσει κυπαρισσια.τα τελευταια 10 χρονια μενω αθηνα και εργαζομαι στο αεροδρομιο[ελ-βενιζελος].
grpap
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

23 Απρ 2011, 22:04

Καλως τους! Εγω ειμαι απο το Κοπανακι και οι πρωτες εικονες της ζωης μου ειναι απο ατμηλατο και DeDietrich.Βλεπετε το σπιτι του παππου ειναι διπλα στη γραμμη.Η τωρινη ερημια και μουγκαμαρα ποναει και με εξαγριωνει....................
Άβαταρ μέλους
nkoliop
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός
Επικοινωνία:

02 Μάιος 2011, 22:49

grpap και Aggelos_spap πρέπει να κανονίσουμε καμιά συνάντηση να τα πούμε από κοντά. :occasion: :occasion:
When you open your mind to the impossible sometimes you find the truth
Aggelos_spap
Συνοδός
Συνοδός

05 Μάιος 2011, 14:30

Γεια σου Νικο.Το τηλ ειναι ...........Οποτε θελεις παρε τηλ να κανονισουμε να βρεθουμε.
Για την ασφάλεια σας παρακαλούμε τα κινητά μέσω pm
grpap
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

22 Μάιος 2011, 12:38

[quote=""nkoliop":vly1ogn5"]grpap και Aggelos_spap πρέπει να κανονίσουμε καμιά συνάντηση να τα πούμε από κοντά. :occasion: :occasion: [/quote]

Και βεβαια!Το κινητο μεσω πμ.
Άβαταρ μέλους
pindos10
Staff
Staff
Επικοινωνία:

27 Μάιος 2011, 00:10

Evaristo De Chirico καλως ορισες στο φορουμ(με ονομα βαρυ σαν ιστορια που λεει και το τραγουδι). Περιμενουμε με ιδιαιτερο ενδιαφερον κι απο εσενα θεματα Θεσσαλικου ενδιαφεροντος, που τον τελευταιο καιρο παρουσιαζουν εξαιρετικες ειδησεις και ανταποκρισεις. :wink: :occasion:
Άβαταρ μέλους
PKP
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

27 Μάιος 2011, 00:33

την γλυκεία μου καλήσπερα από την υπέροχη πολώνια

Λέγομαι θανάσης, είμαι 22 σχεδόν ετών, κι σπουδάζω Μεταλουργία στο Πολυτεχνείο της Κρακοβίας.
Η αγάπη για τα τρένα ξεκήνησε από πολλή μικρός, άπο τότε που ερχόμουν για διακοπές στην Πολώνια, κι μιας κι δε είχαμε αμάξι ταξιδευαμε με το τρένο πάντα.

δυστήχως μετά ήρθε μια καινούργια αγάπη, αυτή για τα αεροπλάνα κι κάπως χάλασε το πράγμα

αλλά από την στιγμή που έχω έρθει πολώνια, έχω κάνει πάμπολα ταξίδια με τα τρένα (σε Ουκρανία, Λευκορώσια, Σλοβακία, Τσεχία) κι με μεγάλη μου χαρά αν μπορώ να περιγράψω τα συναισθήματα μου κι το ταξίδι μου σε αυτά

δικό σας
Θανάσης
Άβαταρ μέλους
pindos10
Staff
Staff
Επικοινωνία:

27 Μάιος 2011, 00:38

Καλωσορισματος συνεχεια και σε σενα Θαναση(PKP). Καλα ποσταρισματα και ανταποκρισεις απο τον Βορρα. :allrightman:
Άβαταρ μέλους
Σταμάτιος Κουτσούκος
Συνοδός
Συνοδός

28 Μάιος 2011, 00:57

Καλωσορίσατε στην παρέα μας, Evaristo De Chirico και PKP! Εύχομαι, όπως όλοι μας, να περνάτε καλά στο φόρουμ και οι εμπειρίες που μοιραζόμαστε πάνω στους σιδηροδρόμους να είναι όλο και πιο ενδιαφέρουσες κι ευχάριστες. :occasion:
Rest assured there will be no faltering at the Admiralty! I wrote in chalk on one of my colleague's doors "Remember Lot's wife! No looking back now!" And he has taken the hint!

- Ναύαρχος John Arbuthnot Fisher, επιστολή προς τον James Thursfield, 26 Δεκεμβρίου 1902.
Απάντηση