Χάρτης μελών - Member\'s map

Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος για το forum και την ιστοσελίδα. Προτάσεις για να βελτιώσουμε το forum και απορίες σχετικά με την λειτουργία.
SPAP-lover
Συνοδός
Συνοδός
Άρθρα: 0

17 Νοέμ 2006, 21:19

DimitrisG,

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Άβαταρ μέλους
DimitrisG
Staff
Staff

24 Δεκ 2006, 00:10

Επειδή έχουν προστεθεί πολλά νέα μέλη στο forum, σύντομα θα κυκλοφορήσει/ανέβει η νέα version του χάρτη.
Παρακαλούνται τα μέλη που επιθυμούν να ενταχθούν στο χάρτη να διορθώσουν από το Προφίλ τους τον τόπο διαμονής.
"Δεν δικαιούσθε δια να ομιλείτε" Μένιος Κουτσόγιωργας
"Δεν δικαιούσθε δια να γράφετε" Σπύρος Νικολόπουλος

:master:
Άβαταρ μέλους
Γιάννης Λύκος
Συνοδός
Συνοδός

01 Φεβ 2007, 11:36

[quote=""DimitrisG":2tbe6noz"]Επειδή έχουν προστεθεί πολλά νέα μέλη στο forum, σύντομα θα κυκλοφορήσει/ανέβει η νέα version του χάρτη.
Παρακαλούνται τα μέλη που επιθυμούν να ενταχθούν στο χάρτη να διορθώσουν από το Προφίλ τους τον τόπο διαμονής.[/quote]
Αποκλείεται, είμαι σε άλλο πλανήτη όταν γράφει στο χάρτη "FYRO MACEDONIA", δεν ντρέπεστε λιγάκι να προσβάλετε εμάς τους Μακεδόνες συμφορουμιστές...
Άβαταρ μέλους
DimitrisG
Staff
Staff

01 Φεβ 2007, 11:42

Οπως έγραψα, έχω χρησιμοποιήσει το MS Autoroute Express και δεν έχω πειράξει τίποτα στο χάρτη (δεν μπορώ άλλωστε), το μόνο που έκανα ήταν να βάλω pushpins.

Αλλά η επίσημη ονομάσια έτσι δεν είναι; F.Y.R.O.M. :-?
"Δεν δικαιούσθε δια να ομιλείτε" Μένιος Κουτσόγιωργας
"Δεν δικαιούσθε δια να γράφετε" Σπύρος Νικολόπουλος

:master:
Άβαταρ μέλους
Γιάννης Λύκος
Συνοδός
Συνοδός

01 Φεβ 2007, 12:24

[quote=""DimitrisG":3uis8mlu"]Οπως έγραψα, έχω χρησιμοποιήσει το MS Autoroute Express και δεν έχω πειράξει τίποτα στο χάρτη (δεν μπορώ άλλωστε), το μόνο που έκανα ήταν να βάλω pushpins.
[/quote]
υπενθυμίζω ότι αυτό το φόρουμ είναι για τρένα και όχι για Ι.Χ. ούτε για ΚΤΕΛ, λυπόν το Autoroute της MS (=MasoSado?) αλλού παρακαλώ...
[quote=""DimitrisG":3uis8mlu"]
Αλλά η επίσημη ονομάσια έτσι δεν είναι; F.Y.R.O.M. :-? [/quote]
και μόνο έτσι (σύμφωνα με τον ΟΗΕ), αλλιώς θα γράφαμε F. YUGOSLAV R.O.M. ή ότι συμφέρει τον πλανητάρχη...
Άβαταρ μέλους
XristosR
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός

01 Φεβ 2007, 13:03

Γιάννη γεια χαρά
Θα θελα να σε ενημερώσω ότι ο χάρτης είναι της Microsoft.
Αν έχεις να προτείνεις κάποιον ΚΑΘΑΡΑ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΟ ΧΑΡΤΗ σε παρακαλώ κάντο. Εξάλλου σε προηγούμενο post ο DimitrisG ζητούσε προτάσεις.
[quote=""DimitrisG":h3w0sbd8"]- Αν πυκνώσουν κι άλλο τα μέλη από την Αττική ή δώσουν λεπτομερέστερα τον τόπο κατοικίας, μάλλον θα χρειαστεί άλλο πρόγραμμα γιατί το MS Autoroute Express δεν θα μας καλύψει. Επ' αυτού περιμένω τις προτάσεις σας για χρήσιμα προγράμματα.[/quote]

Οπότε μπορείς να προτείνεις το χάρτη που σου αρέσει.

Όσο για τον ΟΗΕ, νομίζω ότι δεν είναι καθόλου ξεκάθαρη η θέση του για την γραφή ή ακόμα κ για το όνομα του κράτους. Σε επίσημη ιστοσελίδα των Ηνωμένων Εθνών http://www.unodc.org/unodc/press_releas ... ?print=yes αν δεις στην τελευταία γραμμή το κράτος γράφεται FYRO Macedonia…

Επίσης τα Ηνωμένα Έθνη φιλοξενούν στις σελίδες τους για τα ανθρώπινα δικαιώματα έγγραφα σαν αυτό http://www.un.org/esa/agenda21/natlinfo ... nia04f.pdf στο όποίο θα δεις ότι το κράτος αναφέρεται ως : «Republic Of Macedonia»
Εικόνα
[b]ΣΠΑΠ ΑΘΑΝΑΤΗ..!![/b]
Άβαταρ μέλους
Γιάννης Λύκος
Συνοδός
Συνοδός

01 Φεβ 2007, 16:20

[quote=""Jristos":30gp654l"]Αν έχεις να προτείνεις κάποιον ΚΑΘΑΡΑ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΟ ΧΑΡΤΗ σε παρακαλώ κάντο.
[/quote]
δεν βοηθάει, γιατί κι ο κάθε σιδηροδρομικός χάρτης θά'ναι ΜουντΖουρομένος, δηλαδή κάπου λίγο πιο πάνω από την Ειδομένη θα γράφει ΜΖ, βρε τους...

[quote=""Jristos":30gp654l"]
Οπότε μπορείς να προτείνεις το χάρτη που σου αρέσει.
[/quote]
καλήτερα χωρίς χάρτη κι αγαπημένοι.
[quote=""Jristos":30gp654l"]
Όσο για τον ΟΗΕ, νομίζω ότι δεν είναι καθόλου ξεκάθαρη η θέση του για την γραφή ή ακόμα κ για το όνομα του κράτους. Σε επίσημη ιστοσελίδα των Ηνωμένων Εθνών http://www.unodc.org/unodc/press_releas ... ?print=yes αν δεις στην τελευταία γραμμή το κράτος γράφεται FYRO Macedonia…

Επίσης τα Ηνωμένα Έθνη φιλοξενούν στις σελίδες τους για τα ανθρώπινα δικαιώματα έγγραφα σαν αυτό http://www.un.org/esa/agenda21/natlinfo ... nia04f.pdf στο όποίο θα δεις ότι το κράτος αναφέρεται ως : «Republic Of Macedonia»[/quote]
Δηλαδή με λίγα λόγια, την πάτησαμε παγκοσμίως εγώ κι ο προθυπουργός μας που θέλαμε νά'μαστε περίφανοι απόγονοι του Μ.Αλεξ.
Τέσπα, ευχαριστώ για την ενημέρωση.
Άβαταρ μέλους
XristosR
Μηχανοδηγός
Μηχανοδηγός

01 Φεβ 2007, 16:25

[quote=""Γιάννης Λύκος":3ebqpauh"]Δηλαδή με λίγα λόγια, την πάτησαμε παγκοσμίως εγώ κι ο προθυπουργός μας που θέλαμε νά'μαστε περίφανοι απόγονοι του Μ.Αλεξ.
Τέσπα, ευχαριστώ για την ενημέρωση.[/quote]

Γιάννη δεν εννοώ ότι την πατήσαμε… (ίσος κ όλας). Τα πάντα είναι στο χέρι των κρατούντων.. Μακάρι να κάνουν ο,τι πρέπει τουλάχιστον αυτόν τον αγώνα να ΜΗΝ τον χάσουμε…..
Εικόνα
[b]ΣΠΑΠ ΑΘΑΝΑΤΗ..!![/b]
dimitris96
Συνοδός
Συνοδός

10 Ιαν 2009, 10:07

Πότε θα ανανεωθεί ο χάρτης;
Εικόνα Τίποτα καινούριο...
Άβαταρ μέλους
str rail
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

02 Ιουν 2011, 19:46

Μια προταση που θα ηθελα να κανω, ειναι να γραφουμε την περιοχη που μενουμε (αν γινεται) καθως βλεπουμε κατα καποιο τροπο το ποσο μια περιοχη καλυπτεται ή οχι απο μεσο σταθερης τροχιας και ειναι ενας τροπος καλυτερου συντονισμου μας για διαφορες διεκδικησεις μας...θα ηθελα μαλιστα να μαθω ποιοι μενουν κοντα σε μενα, ηδη γνωριζοντας κοσμο που ασχολειται, στην περιοχη μου

πχ εγω βαζω οπως βλεπετε, μελλοντικο σταθμο Κοκκερελ Γαλατσιου(Αγ Γλυκεριας και Παρνηθος) (της νεας γραμμης 4 μετρό Αθήνας) ενω παλιοτερα εβαζα Ανω Κυψελη

βλεπω βεβαια πολλους και το εφαρμοζουνε...αλλα αν θελουν και οι υπολοιποι

ξερω οτι θα υπαρχει και η αντιθετη αποψη οτι δεν θελω να ξερουν που μενω.....

αυτα...
Τραίνο Κρήτης
http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&c ... id=4490739
Τραίνο σε όλη την Ελλάδα:
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... &ref=share
mitsosmi
Κλειδούχος
Κλειδούχος

04 Ιουν 2011, 10:28

Μένω στον πολύπαθο Άγιο Παντελεήμονα. Το σπίτι μου απέχει 3 ακριβώς τετράγωνα απο τη στάση 'Αττική' των γραμμών 1 και 2 του μετρό. Είμαι χρήστης του μετρό από τη πρώτη μέρα λειτουργίας του. Χαρακτηριστικά, έκανα 45-55 λεπτά να πάω από το σπίτι μου στη δουλειά στους Αμπελόκηπους με το Β5 που ανεβαίνει την Λ.Αλεξάνδρας, ενώ τώρα λιγότερα από 25!
Όσο αφορά την κάλυψη της περιοχής μου από ΜΜΜ, έχουμε
1) Μετρό, γραμμές 1 και 2, στο σταθμό Αττική
2) Μετρό, 'προαστιακός' και εθνικός σιδηρόδρομος, στο Σταθμό Λαρίσης
3) Πλήθος λεωφορείων επί της οδού Λιοσίων
4) Πλήθος λεωφορείων και τρόλλεϊ επί της οδού Αχαρνών (αμαξοστάσιο τρόλλεϊ στην πλατεία Αττικής)
5) Πλήθος λεωφορείων και τρόλλεϊ επί της οδού Πατησίων, και
6) Μελλοντική γραμμή τράμ επι της οδού Πατησίων (αμήν και πότε!)
Καλή σας μέρα!
Άβαταρ μέλους
str rail
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

05 Ιουν 2011, 20:59

[quote=""mitsosmi":28crvciv"]Μένω στον πολύπαθο Άγιο Παντελεήμονα. Το σπίτι μου απέχει 3 ακριβώς τετράγωνα απο τη στάση 'Αττική' των γραμμών 1 και 2 του μετρό. Είμαι χρήστης του μετρό από τη πρώτη μέρα λειτουργίας του. Χαρακτηριστικά, έκανα 45-55 λεπτά να πάω από το σπίτι μου στη δουλειά στους Αμπελόκηπους με το Β5 που ανεβαίνει την Λ.Αλεξάνδρας, ενώ τώρα λιγότερα από 25!
4) Πλήθος λεωφορείων και τρόλλεϊ επί της οδού Αχαρνών (αμαξοστάσιο τρόλλεϊ στην πλατεία Αττικής)
Καλή σας μέρα![/quote]

Δεν ξερω mitsosmi αν εχεις ακουσει για την μελετη Smith, η οποια προεβλεπε σταθμο του ΗΣΑΠ στον Αγιο Παντελεημονα :largecry: μεταξυ Αττικης και Βικτωριας....με την συντηρηση των γραμμων χαθηκε μια χρυση ευκαιρια οπως και Μαρνης και Βαρβακειο
Τραίνο Κρήτης
http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&c ... id=4490739
Τραίνο σε όλη την Ελλάδα:
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... &ref=share
mitsosmi
Κλειδούχος
Κλειδούχος

05 Ιουν 2011, 23:57

[quote=""str rail":1wwprsf1"][quote=""mitsosmi":1wwprsf1"]Μένω στον πολύπαθο Άγιο Παντελεήμονα. Το σπίτι μου απέχει 3 ακριβώς τετράγωνα απο τη στάση 'Αττική' των γραμμών 1 και 2 του μετρό. Είμαι χρήστης του μετρό από τη πρώτη μέρα λειτουργίας του. Χαρακτηριστικά, έκανα 45-55 λεπτά να πάω από το σπίτι μου στη δουλειά στους Αμπελόκηπους με το Β5 που ανεβαίνει την Λ.Αλεξάνδρας, ενώ τώρα λιγότερα από 25!
Καλή σας μέρα![/quote]

Δεν ξερω mitsosmi αν εχεις ακουσει για την μελετη Smith, η οποια προεβλεπε σταθμο του ΗΣΑΠ στον Αγιο Παντελεημονα :largecry: μεταξυ Αττικης και Βικτωριας....με την συντηρηση των γραμμων χαθηκε μια χρυση ευκαιρια οπως και Μαρνης και Βαρβακειο[/quote]

Όλα τα είχε αυτή η πλατεία, σταθμός μετρό της έλλειπε....... :crazy:
Σοβαρά τώρα, αν περπατήσει κανείς 4-5 τετράγωνα προς τα κάτω είσαι στο σταθμό Αττική, εάν περπατήσει κανείς 4-5 τετράγωνα προς τα πάνω είσαι στο σταθμό Βικτώρια. Και εγώ θέλω σταυμό μετρό έξω από την πόρτα μου, αλλά έλεος....... :crazyeyes:
Άβαταρ μέλους
Andreas
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

06 Ιουν 2011, 19:56

Εγώ να βάλω ότι μένω Ζυρίχη; :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ADMZ
Κλειδούχος
Κλειδούχος

09 Ιουν 2011, 13:13

Καλημερεεεεςςς!! Καταρχην για να μην ειμαι ασχετος με το παραπανω θεμα, εγω μενω Πειραια.
Κατα δευτερον ομως θελω να ρωτησω, τι εργα γινονται στον σταθμο των Αγ. Αναργηρων???
Καθε πρωι εδω και τοοοσο καιρο που ανεβοκατεβαινω τα βλεπω και ακομα συμπερασμα δεν μπορω
να βγαλω...
Crasy Train
Απάντηση