Διαπιστώσαμε πως κάποια μέλη αδυνατούν να εισέλθουν στο φόρουμ, διότι δεν αναγνωρίζεται ο κωδικός τους. Επειδή κατά πάσα πιθανότητα είναι σφάλμα του συστήματος, αν συμβεί και σε σας, παρακαλούμε να κάνετε χρήση της επιλογής "ξέχασα τον κωδικό μου" και να ακολουθείστε τις οδηγίες. Μπορείτε να βάλετε τον ίδιο κωδικό αν μπερδεύεστε. Είμαστε σε αναζήτηση λύσης.

To TS2014 πάει Ελλάδα...

Γενική συζήτηση για το παιχνίδι. Απορίες, προτάσεις, σχόλια.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Φώτης Κορομηλάς
Staff
Staff

Τα στοιχεία που μας έδωσες μαρτυρούν Ορφανά, παρόλα αυτά το κτήριο μοιάζει περισσότερο με αυτό του Δοξαρά. Όπως και να 'χει, ένας από τους δύο είναι (θα πω Δοξαράς λόγω 3D μοντέλου). :wink:
https://www.flickr.com/photos/138958596@N03/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/user/1998FotisK" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stiv92
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Κοντά είσαστε κύριε Φώτη :-) :-) :-) :-)
Άβαταρ μέλους
Φώτης Κορομηλάς
Staff
Staff

Ο πληθυντικός δεν χρειάζεται, φόρουμ είμαστε. Όσο για το κουίζ ας το διατυπώσω λίγο καλύτερα. 12km από τον Σταυρό βρίσκονται τα Ορφανά, οπότε αυτόν τον σταθμό κατασκευάζεις. Έφαγα σκάλωμα όμως λόγω του μοντέλου, γιατί απεικονίζει τον σταθμό του Δοξαρά. Ας μου επιτραπεί λοιπόν μία διόρθωση στο προηγούμενο σχόλιο και να πω πως πρόκειται για τα Ορφανά με βάση τα στοιχεία. Το κτήριο όμως είναι ο Δοξαράς. Γενικά πάντως μπράβο για την επέκταση, ανυπομονούμε.
https://www.flickr.com/photos/138958596@N03/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/user/1998FotisK" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stiv92
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

:-) :-) :-) :-) ο φίλος Άκης έκανε λάθος α είναι ο σταθμός Παλαιοφαρσάλου :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Σταυρο γτ ειμαι λαθος η ιστορικη αναδρομη αυτα λεει γ τον σταθμο.. Φωτη κοντα επεσες μα ηταν ο ενδιαμεσος του δοξαρα κ ορφανων....
Άβαταρ μέλους
miltospag
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Akisf1 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 23:51
Σταυρο γτ ειμαι λαθος η ιστορικη αναδρομη αυτα λεει γ τον σταθμο.. Φωτη κοντα επεσες μα ηταν ο ενδιαμεσος του δοξαρα κ ορφανων....
Μα δεν υπάρχει ενδιάμεσος σταθμός μεταξύ Ορφανών και Δοξαρά....ο Φώτης έχει δίκιο ως προς τις αποστάσεις, 12 χιλιόμετρα από τον Σταυρό είναι τα Ορφανά, ο Παλαιοφάρσαλος είναι δίπλα στο χωριό Σταυρός. Μάλλον όμως κανείς δεν πρόσεξε την τρίτη φωτο στο αρχικό σου post, την είχες δώσει μόνος σου την απάντηση χωρίς να θέλεις :wink:
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

Mιλτο μπορει η τριτη φωτο να γραφει κατι αλλα δεν φαινεται... ειχε.προλαβει ο κατασκευαστης κ εβαλε ονοματα.. μπορει να εκανα λαθος... στην διατυπωση . Δεν ειναι ενδιαμεσος ειναι πρωτος στην σειρα με κατευθυνση προς αθηνα.🤣🤣🤣. Και επισης το χιλιομετρικον σημειο βοηθαει στην ευρεση απαντησης. Παντως στην περιγραφη της ιστορικης αναδρομης αναδρομης γραγει 12 χιλιομετρα απο τον σταυρο στο νομο λαρισας...και ο δοξαρας κ τα ορφανα δεν εχουν νομιζω τετοια κτιρια.. δεν φταιω παιδακια προσαθησα να το κρυψω.. ο κονσττακτορ οφ δε στεισον μου αποκαλυψε το κουιζ..χαχαχα α θα ερθει αλλο κουιζ...περνατε καλα φιλοι μ.. καλες βιρτουαλ διαδρομες.. κ μην ξεχνατε χρειαζομαστε πολυτιμο υλικο απο το κομματι το βορινο..ξερετε εσεις οτιδηποτε κτηριακο..
dimplast
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Χαιρετώ όλη την παρέα.
Συγγνώμη που μπαίνω εμβόλιμα στα ωραία θέματα που παρουσιάζετε.
Ο λόγος είναι ότι θέλω να ευχαριστήσω δημόσια.
1.Όλους εσάς για την δημιουργία των διαδρομών, σεναρίων και τροχαίου υλικού που μας χαρίζετε.
2. Όσες φορές αντιμετώπισα πρόβλημα μου δώσατε άμεσες λύσεις από το φόρουμ δημόσια ή με προσωπικά μηνύματα.
Από την αρχή της δημιουργίας της ελληνικής διαδρομής από τον Χρήστο μέχρι σήμερα. Δεν θα αναφερθώ σε ονόματα μελών,
γιατί κάποιους θα ξεχάσω και θα είναι άδικο.
Κατάγομαι από την περιοχή του Μπράλου και είναι απόλαυση να οδηγώ τρένα στην διαδρομή αυτή.
Σας ευχαριστώ και πάλι που με βοηθήσατε να λύσω τα προβλήματα που αντιμετώπισα μετά την επανεγκατάσταση του παιχνιδιού.
Συγχαρητήρια στην προσπάθεια που κάνετε.
ΣΤΑΘΗΣ ΤΙΘΟΡΕΑ
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!!! Μετά από πολύ καιρό λέω να περάσω το TS2015 στο PC (το έχω σε CD)...Οι διαδρομές θα λειτουργούν κανονικά στο TS του 2015? Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

ΣΤΑΘΗΣ ΤΙΘΟΡΕΑ έγραψε:
06 Φεβ 2020, 00:23
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!!! Μετά από πολύ καιρό λέω να περάσω το TS2015 στο PC (το έχω σε CD)...Οι διαδρομές θα λειτουργούν κανονικά στο TS του 2015? Ευχαριστώ
Λογικα θα σου δουλευει σταθη...
ΣΤΑΘΗΣ ΤΙΘΟΡΕΑ
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

Σε ευχαριστώ Άκη για την απάντηση απλώς το θέμα είναι όταν πάω να ξεκινήσω το παιχνίδι μου λέει λείπουν κάτι αρχεία dll παλιότερα κατέβαζα κάποια πράγματα από την Microsoft όπως τα C++ αλλά δεν τα θυμάμαι τώρα...
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

ΣΤΑΘΗΣ ΤΙΘΟΡΕΑ έγραψε:
09 Φεβ 2020, 20:34
Σε ευχαριστώ Άκη για την απάντηση απλώς το θέμα είναι όταν πάω να ξεκινήσω το παιχνίδι μου λέει λείπουν κάτι αρχεία dll παλιότερα κατέβαζα κάποια πράγματα από την Microsoft όπως τα C++ αλλά δεν τα θυμάμαι τώρα...
Το παιχνιδι ειναι σπασμενο η αγορασμενο απο στιμ? Δεν ξερω ολη την διαδικασια για το παιχνιδι απο σιντι...
Απάντηση