Θεσσαλονίκη- Δομοκός στο ts2018

Οτι έχει σχέση με το Train Simulator. Νέα, Tips & Tricks, Προτάσεις για download, Απορίες, Χρήσιμοι Σύνδεσμοι.
Απάντηση
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός
Άρθρα: 0

29 Δεκ 2018, 13:53

Καλησπέρα σε όλους σας και χρόνια πολλά!! Βρίσκομαι σε αυτό το forum αρκετά χρόνια και αποφάσισα με την βοήθεια 2 καλών φίλων και γνώστων του 3d modeling να δημιουργήσουμε στο train simulator το κομμάτι Θεσσαλονίκη-Δομοκός ως συνέχεια της εκπληκτικής διαδρομής που μας έχουν προσφέρει έως τώρα ο tonic71 και ο μακαρίτης hellas-express.. το εγχείρημα μας θα είναι αρκετά δύσκολο λόγω του περιορισμένου χρόνου που έχουμε ως φοιτητές και θα το παραλαμβάνετε σταδιακά.. είμαστε όμως αποφασισμένοι να τα καταφέρουμε και να συνδράμουμε και εμείς χωρίς κανένα κόστος εννοείτε στην συνέχιση του ελληνικού train simulator.. από εσάς θα ήθελα απλώς ότι υλικό έχετε σε φωτογραφίες, γραμμολογιες και εικόνες σταθμών ώστε να είναι το δίκτυο όσο πιο ρεαλιστικό γίνεται!! Στην διάθεση σας για οποιαδήποτε ερωτηση!

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

29 Δεκ 2018, 15:14

δημητρης τσα έγραψε:Καλησπέρα σε όλους σας και χρόνια πολλά!! Βρίσκομαι σε αυτό το forum αρκετά χρόνια και αποφάσισα με την βοήθεια 2 καλών φίλων και γνώστων του 3d modeling να δημιουργήσουμε στο train simulator το κομμάτι Θεσσαλονίκη-Δομοκός ως συνέχεια της εκπληκτικής διαδρομής που μας έχουν προσφέρει έως τώρα ο tonic71 και ο μακαρίτης hellas-express.. το εγχείρημα μας θα είναι αρκετά δύσκολο λόγω του περιορισμένου χρόνου που έχουμε ως φοιτητές και θα το παραλαμβάνετε σταδιακά.. είμαστε όμως αποφασισμένοι να τα καταφέρουμε και να συνδράμουμε και εμείς χωρίς κανένα κόστος εννοείτε στην συνέχιση του ελληνικού train simulator.. από εσάς θα ήθελα απλώς ότι υλικό έχετε σε φωτογραφίες, γραμμολογιες και εικόνες σταθμών ώστε να είναι το δίκτυο όσο πιο ρεαλιστικό γίνεται!! Στην διάθεση σας για οποιαδήποτε ερωτηση!

Οτι χρειαστειται φιλε μ εδω ειμαστε!!!
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

29 Δεκ 2018, 15:42

Γεια σου φίλε Δημήτρη! Γράφω στο πρώτο post τι χρειάζομαι και αναμένω τα φώτα σας!

Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

29 Δεκ 2018, 15:47

δημητρης τσα έγραψε:Γεια σου φίλε Δημήτρη! Γράφω στο πρώτο post τι χρειάζομαι και αναμένω τα φώτα σας!

Τελεια θα ξεκινησω να μαζευω φωτος και θα τις μαζεψω ολες μαζι και θα τις ποσταρω ολους τους σταθμους και και κτιρια που υπαρχουν διπλα απο τις γραμμες!!
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

29 Δεκ 2018, 15:51

Τέλεια αυτό θα βοηθήσει πολύ!

δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

29 Δεκ 2018, 15:55

Εννοείται και οποιαδήποτε άλλος είχε κάτι που θέλει να το μοιραστεί καλοδεχούμενος!

Άβαταρ μέλους
ChrisS
Συνοδός
Συνοδός

29 Δεκ 2018, 17:19

Καλησπερα σας! Καταρχην καλη επιτυχεια στην προσπαθεια σας! Μηπως ξερετε αν υπαρχει ακομα το προβλημα με τα google maps στην εισαγωγη τους στο παιχνιδι? Θα προσπαθησω να σας βοηθεισω με φωτογραφιες αν και δεν ειναι κοντα σε μενα, ουτε ο Δομοκος :D
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

29 Δεκ 2018, 17:26

ChrisS έγραψε:Καλησπερα σας! Καταρχην καλη επιτυχεια στην προσπαθεια σας! Μηπως ξερετε αν υπαρχει ακομα το προβλημα με τα google maps στην εισαγωγη τους στο παιχνιδι? Θα προσπαθησω να σας βοηθεισω με φωτογραφιες αν και δεν ειναι κοντα σε μενα, ουτε ο Δομοκος :D
Καλησπέρα σας και ευχαριστώ πολύ!! Κάθε βοήθεια είναι απαραίτητη οπότε πολύ ευχαρίστως..όσο για το google maps δεν το χουμε ψάξει ακόμα..

Άβαταρ μέλους
HliasXardas112
Συνοδός
Συνοδός
Επικοινωνία:

29 Δεκ 2018, 19:22

Αν με χρειαστει κανένας στείλτε μου με ΠΜ για δημιουργία υλικού για την διαδρομή
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

29 Δεκ 2018, 19:27

Όταν ερθει η ώρα Ηλία εννοείτε θα σε έχω υπόψη μου! Προς το παρών είμαστε σε συλλογή υλικού και από την άλλη εβδομάδα που θα μαζευτούμε με τους υπόλοιπους θα ξεκινήσουμε.. οπότε υπομονή και θα έχετε συνεχή ενημέρωση για την πρόοδο των εργασιών όταν με το καλό ξεκινήσουν!

Άβαταρ μέλους
apostoloskal
Συνοδός
Συνοδός

30 Δεκ 2018, 11:52

καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας και ασ ελπισουμε ο τονυ να μπει στο team σας
καλυτερα 1 ωρα μπραλος και αρπινη
παρα 40 χρονια απο την νεα την γραμμη
carlitos799375
Φύλακας Ι.Δ.
Φύλακας Ι.Δ.

30 Δεκ 2018, 12:32

Καλησπέρα σας! και καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας! παιδιά !!!!
ΥΓ να ρωτήσω κάτι θα ξεκινησετε από τον Σιδ Σταθμό Θεσσαλονίκης έως Δομοκο έχει πολλές διακλαδώσεις γραμμών παντός πιάνοντας προς τα έξω Μενεμένη εργοστάσιο ΌΣΕ Μηχανοστάσιο ΌΣΕ και γενικά στο Κορδελιό την διακλάδωση προς Αλεξανδρούπολη και προς Ειδομένη εκεί στην ΕΚΟ και στην Σινδο λόγο της Βιομηχανικής Περιοχής για ποιο ευκολία χρησιμοποιείστε και τους χάρτες της Google Map παντός καλή επιτυχία και με το κάλο να δημιουργήσετε ένα ακόμη Σιδηροδρομικό δίκτυο Βορείου Ελλάδος
Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

30 Δεκ 2018, 12:47

Εννοειται οτι χρειαζεται google maps ουτως συ αλλως δν γινεται αλλιως η διαδρομη!!
δημητρης τσα
Συνοδός
Συνοδός

30 Δεκ 2018, 13:17

Καλημέρα σε όλους παιδιά! Φυσικά και όποιος θέλει να βοηθήσει είναι ευπρόσδεκτος..ούτος η άλλος με αυτή την κίνηση ούτε θέλουμε να φανούμε, ούτε να επιδιώξουμε κάποιο κέρδος αλλά να προσφέρουμε και μεις στην προσπάθεια που γίνεται για να έχουμε όλοι κάτι ελληνικό στο train simulator! Όσον αφορά τα αρχικά μας σχέδια δεν είναι σίγουρο πως θα ξεκινήσουμε από τον σταθμό Θεσσαλονίκης λόγο και των ιδιαίτερωτητων που εμφανίζονται στο συγκεκριμένο κομμάτι και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξεκινήσουμε από κάπου ενδιάμεσα όπως το πλατύ ή την Κατερίνη.. όπως και να χει στην πρώτη συνάντηση με τα παιδιά θα ξεκαθαριστεί αυτό το ζήτημα και θα ενημερωθείτε..

Άβαταρ μέλους
apostoloskal
Συνοδός
Συνοδός

30 Δεκ 2018, 13:28

Αν θελετε φωτο απο θεσσαλονοκη εδω ειμαι . Μονο μην περιμενεται πολυ αμεσα μα ερθουν η φωτο. Σε περιου 1 - 4 ημερες απο το αιτημα
καλυτερα 1 ωρα μπραλος και αρπινη
παρα 40 χρονια απο την νεα την γραμμη
Απάντηση