Ελληνικό τροχαίο υλικό (Repaints κ.λ.π)

Ότι έχει σχέση με το Trainz Simulator. Νέα, Tips & Tricks, Προτάσεις για download, Απορίες, Χρήσιμοι Σύνδεσμοι.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Καλα ε ,η πορτοκαλι Α-508 ειναι μαγεια ,η διαδρομη απο που ειναι?ειναι δικια σου?θα σου προτεινα χωρις παρεξηγηση να βαλεις μια καλυτερη γραμμη απο αυτη που χρησιμοποιεις.Βαλε καμμια εικονα ακομα εαν εχεις
Άβαταρ μέλους
John514
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Όχι για την ακρίβεια η διαδρομή δεν υπάρχει πλέον! Απλά την έκανα την στιγμή που μου είπες ο,τι θες φωτογραφίες (μέσα σε 1 λεπτό), τράβηξα μερικές και την έσβησα :P
Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Γιαννη ,για βαλε και καμμια εικονα με την Α-367 :clap:
Άβαταρ μέλους
John514
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

:)
unnamed_20120820_0011.jpg
unnamed_20120820_0012.jpg
unnamed_20120820_0013.jpg
unnamed_20120820_0014.jpg
unnamed_20120820_0016.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Πολύ ικανοποιητική η λερωμένη Α-508, αν και δεν θα έβαζα τόσο μαύρο γράσο στην οροφή (εκεί που κάνει γωνία), λίγο πιό 'διακριτικό' θα ήταν πειστικότερο.

Πολύ ωραίο το βάψιμο στυλ Alstom :xythumbs: , βλέπω μεγάλη πρόοδο.

Μακάρι να βρεθεί κάποιος με χρόνο, υπολογιστή και διάθεση για να φτιαχτεί κάποια Ελληνική μηχανή.

Ν.Φ.
High speed, high quality, low cost - select any two.

Up hill slow, down hill fast, tonnage first, safety last.

The optimist sees the light at the tunnel. Pessimist sees the darkness. Realist sees the train. Train driver sees three idiots on the track
Άβαταρ μέλους
John514
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα το προσέξω στο γρασάρισμα την επόμενη φορά!
Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Γιαννη με βαζεις στην μπριζα να κανω στην κινεζικια και εγω ενα βαψιμο στυλ Alshom ,αν και δεν θελω να κανω βαψιμο αυτη την εβδομαδα γιατι θελω να προχωρισω την διαδρομη μου,πολυ ωραιο βαψιμο παντως εκανε μου αρεσει πολυ ,δειξε μας και λιγο απο την διαδρομη Τρικαλα Καλαμπακα που φτιαχνεις
Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

[quote=""nfotis" post=233399"]Πολύ ικανοποιητική η λερωμένη Α-508, αν και δεν θα έβαζα τόσο μαύρο γράσο στην οροφή (εκεί που κάνει γωνία), λίγο πιό 'διακριτικό' θα ήταν πειστικότερο.

Πολύ ωραίο το βάψιμο στυλ Alstom :xythumbs: , βλέπω μεγάλη πρόοδο.

Μακάρι να βρεθεί κάποιος με χρόνο, υπολογιστή και διάθεση για να φτιαχτεί κάποια Ελληνική μηχανή.

Ν.Φ.[/quote]
Νικο xρειαζομαι σχεδια των φορειων για τις μετρικες alco και τις κανονικες και μετρικες alsthom
Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

[quote=""Aristides" post=233403"]
Νικο xρειαζομαι σχεδια των φορειων για τις μετρικες alco και τις κανονικες και μετρικες alsthom[/quote]

Δεν ξέρω αν έχω κάτι της προκοπής, θα πρέπει να ψάξω στο γενικό χάος στο σπίτι κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο.

No guarantees, ελπίζω να βρεθεί κάποιος πιό εύκαιρος.

Ν.Φ.

The optimist sees the light at the tunnel. Pessimist sees the darkness. Realist sees the train. Train driver sees three idiots on the track
Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

[quote=""nfotis" post=233408"][quote=""Aristides" post=233403"]
Νικο xρειαζομαι σχεδια των φορειων για τις μετρικες alco και τις κανονικες και μετρικες alsthom[/quote]

Δεν ξέρω αν έχω κάτι της προκοπής, θα πρέπει να ψάξω στο γενικό χάος στο σπίτι κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο.

No guarantees, ελπίζω να βρεθεί κάποιος πιό εύκαιρος.

Ν.Φ.[/quote]
Ευχαριστω Νικο
Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Στο δικο μου ΚΕΠ των Τραινζ γινονται εντατικες εργασιες για το βαψιμο και την επισκευη της ADtranz που προοριζεται για τον σταθμο του Πυθιου :occasion:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
John514
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Έλα ρε συ!!! Τι λες τώρα! Κανονική ADtranz είναι? :master:
Τώρα μου έφτιαξες την μέρα! :woohoo:
Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

[quote=""John514" post=233416"]Έλα ρε συ!!! Τι λες τώρα! Κανονική ADtranz είναι? :master:
Τώρα μου έφτιαξες την μέρα! :woohoo:[/quote]
Να εισαι σε ετοιμοτητα ,συντομα θα βγει σε κυκλοφορια :clap:
Άβαταρ μέλους
Aristides
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Φιλε Γιαννη εκανα μερικες μικροεπεμβασεις στο εργαλειο σου,τις εικονες τις αφιερωνω στον Νικο που θελει να βλεπει και λιγο γρασσο :occasion:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nfotis
Σταθμάρχης
Σταθμάρχης

Καλά το πάτε :xythumbs: :xythumbs: , αν και σκέφτομαι ότι θέλει 3-4 διαφορετικές εκδοχές τελικά, για λόγους πληρότητας:
- μια 'του κουτιού' (φρεσκοβαμμένη και γυαλιστερή),
- μια ξεθωριασμένη μεν, αλλά όχι βρώμικη, και οι φθορές επικεντρώνονται στην οροφή (καυσαέρια) και γύρω από τα φορεία (σκόνες, χώματα κτλ.)
- μια ξεθωριασμένη και άπλυτη και ξεπατωμένη μηχανή, με γράσα σε διάφορα σημεία (όχι τυχαία, αν προσέξετε υπάρχουν σημεία που συγκεντρώνεται η μαυρίλα - γύρω από το μπουρί, τα ψυγεία, τις θυρίδες πρόσβασης κτλ.)
- μια ξεσκισμένη μηχανή (προσθέστε λάδια στο ύψος των κυλίνδρων, σημάδια φωτιάς στο turbo, ξεφλουδισμένο χρώμα σε διαφορετικές αποχρώσεις/"μπαλώματα"), γραφίτι, κτλ.

Ν.Φ.

Απάντηση