To TS2014 πάει Ελλάδα...

Γενική συζήτηση για το παιχνίδι. Απορίες, προτάσεις, σχόλια.
Απάντηση
vasilis_kav

ToniIC71 έγραψε:και τέλος.. το "κοντογούρουνο" Α258...
Πως ξεκινάμε την μηχανή του?
Δηλαδή,είχα σβήσει την μηχανή και τόση ώρα δεν μπορώ να την ξαναρχίσω
Άβαταρ μέλους
Steroumel
Staff
Staff
Επικοινωνία:

Χωρίς να ξέρω, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να πατήσεις το Ζ ή Shift+Z (κάποιες μηχανες ξεκινάνε έτσι) ή να πατήσεις το F4 κι από εκεί να πατήσεις κάτω δεξιά το πράσινο τετράγωνο με το κλειδί.
YouTube - Steroumel.com
Με το τραίνο δεν μεταφέρεσαι...
Με το τραίνο ταξιδεύεις :pooh_go:
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

makisniki έγραψε:καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για την καινούγρια επέκταση. Μια διευκρίνηση: για να εγκατασταθεί ολοκληρωμένα η καινουργια επέκταση (επειδή η ηλεκροκίνηση αφαιρέθηκε) θα πρέπει να εγκαταστήσω τα δυο αρχεια rwp? :ΗΕllas expresz full pack και το THIVA-LIANOKLADI-DOMOKOS?
Οχι μονο το τελευταιο rwp το πρωτο το εχεις ηδη...και τα αρχεια ηχου που θα εισαι σε rar κανεις extract τα αρχεια και τους φακελους τους πετας μεσα στον κεντρικο φακελο assets και οταν εισαι οκ απλως τα ενεργοποιεις
makisniki
Κλειδούχος
Κλειδούχος

παιδιά γεια σας και πάλι . προσπαθώ να εγκαταστήσω τη διαδρομή και την ώρα που ο κέρσορας "τρέχει" την εγκατάσταση μου βγάζει ένα παράθυρο. Πατάω συνέχεια και ο κέρσορας κολλάει σε ένα σημείο και δεν προχωράει την εγκατάσταση. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει? Σας ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Steroumel
Staff
Staff
Επικοινωνία:

Το αρχείο το κατέβασες εχτές ή σήμερα; Γιατί στο χτεσινό μου έκανε κι εμένα ακριβώς το ίδιο, ενώ στο σημερινό εγκαταστάθηκε κανονικά.
Αν θες κατέβασε ξανά το σημερινό και δοκίμασε το :-)
YouTube - Steroumel.com
Με το τραίνο δεν μεταφέρεσαι...
Με το τραίνο ταξιδεύεις :pooh_go:
Άβαταρ μέλους
miltospag
Κλειδούχος
Κλειδούχος

Εντελώς απροβλημάτιστη η εγκατάσταση, υπέροχη η διαδρομή και το τροχαίο υλικό! Toni σε ευχαριστούμε πολύ για όλα!
Άβαταρ μέλους
alsthom
Webmaster
Webmaster

vasilis_kav έγραψε:
ToniIC71 έγραψε:και τέλος.. το "κοντογούρουνο" Α258...
Πως ξεκινάμε την μηχανή του?
Δηλαδή,είχα σβήσει την μηχανή και τόση ώρα δεν μπορώ να την ξαναρχίσω
Μία από τα ίδια. Και είναι κρίμα να τρώνε τόσο φέσι οι επιβάτες. :mrgreen:
Δεν ξέρω και τι να τους πω.
Ηλίας
No alsthom...No Party!
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

Καλησπέρα στο team.
Να με συμπαθάτε φίλοι μου αλλά είμαι μπλεγμένος με την δουλειά μου και δεν μπορώ να σας βοηθήσω άμεσα.
Να τα δούμε λίγο με την σειρα τα θεματάκια που σας έχουν προβληματίσει.
Λοιπόν το κοντογούρουνο - αν και δεν ειναι δικό μου μοντελό - για να ξεκινήσει χρειάζεται:
1. Βγάζουμε πέδη (μαύρος δεξιος εικονικός μοχλός κάτω).
2. Μετακινούμε τον μοχλό πορείας εμπρός.
3. Μετακινούμε τον διακόπτη σε θέση On,(πάνω) που βρίσκεται στην κονσόλα οργάνων αριστερά από το τιμόνι ρύθμισης της ισχυός - ταχύτητας του κινητήρα.
4. Μετακινούμε με το ποντίκι τον ρεγουλατόρο ισχύος - ταχύτητας (τιμόνι)ελαφρά δεξιόστροφα μέχρι η ισχύς να πάει στο 5 %. Η μηχανή ξεκινάει σιγά ανεβάζοντας στροφές και σιγά αυξάνουμε την ισχύς με το πλήκτρο (Α) ή μετακινόντας δεξιόστροφα τον ρεγουλατόρο ισχύος - ταχύτητας (τιμόνι) μεχρι να πιάσουμε την ταχύτητα που θέλουμε. Η αυξομείωση της ισχύος γίνεται με τα πλήκτρα Α (αυξηση) & D (μείωση) και μόνο με το χειριστήριο να έχει δώσει το 5% που είπαμε πιο πάνω ,και όχι με τον εικονικό αριστερό χειριστήριο (μοχλό).
Αντίστοιχα για άμεσο σταμάτημα εκτός από τον αριστερό μαύρο μοχλό - ομαλή πέδη- πρέπει να λύσετε και την δυναμική πέδη που είναι ο πάνω δεξιά μοχλός (αλλιώς το γουρούνι υπάρχει περίπτωση να το μαζεύεται .... στο Μπράλο). Κάντε μια δοκιμή στα ανωτέρω και τα λέμε....
Τώρα για την εγκατάσταση δεν χρειάζεται τίποτε πέραν των Αssets από τις προηγούμενες επεκτάσεις ειδικά το αρχείο content/route είναι κομπλε. Aν το είχατε κατεβάσει πριν το τελευταίο post μου, τότε πολύ σωστά όπως σας συμβούλεψε ο Στέργιος πρέπει να το ξανά κατεβάσετε.
Φίλε Cris έχεις ακόμη πρόβλημα? Τι σου λείπει?
Ηλία μετά από πολύ καιρό .... και πάλι εδώ, όσο για το φέσι... ζητάμε την κατανόηση του επιβατικού κοινού.
“Please don't shoot the piano player. He is doing his best”
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

To σχετικό video tutorial για το κοντογούρουνο.
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

makisniki έγραψε:καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για την καινούγρια επέκταση. Μια διευκρίνηση: για να εγκατασταθεί ολοκληρωμένα η καινουργια επέκταση (επειδή η ηλεκροκίνηση αφαιρέθηκε) θα πρέπει να εγκαταστήσω τα δυο αρχεια rwp? :ΗΕllas expresz full pack και το THIVA-LIANOKLADI-DOMOKOS?
makisniki μόνο το τελευταίο χρειάζεσαι, το full pack το έχεις ήδη περασμένο. Αν σου λείπουν τίποτε κτίρια είναι απο assets που δεν εχουν εγκατασταθεί απο προηγούμενες επεκτάσεις...
Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

:bring: Τοναρε πες μας οτι οι ομιλιες που ακουγονται στον ασυρματο ειναι ελληνικες να τρελαθω τελειως!!!
Άβαταρ μέλους
ToniIC71
Συνοδός
Συνοδός

Μπα... αλλα αμα βρεις κανονικες δικες μας... μπορούμε κάνουμε την moda.
Άβαταρ μέλους
dimitris99
Συνοδός
Συνοδός

Δυσκολο αν και πολλα βιντεακια εχουν ομιλιες της κακιας ωρας δν εχω βρει ολοκληρωμενες απο μια κανονικη διαδρομη!!παντως θα θελα να βρισκαμε μερικες να κανανε ενα τσεκ!!Προγρομμα για ηχογραφηση και επεξεργασια εχουμε!!
Άβαταρ μέλους
Akisf1
Συνοδός
Συνοδός

dimitris99 έγραψε:Δυσκολο αν και πολλα βιντεακια εχουν ομιλιες της κακιας ωρας δν εχω βρει ολοκληρωμενες απο μια κανονικη διαδρομη!!παντως θα θελα να βρισκαμε μερικες να κανανε ενα τσεκ!!Προγρομμα για ηχογραφηση και επεξεργασια εχουμε!!
Δημητρη κομματι δυσκολο να βαλουμε συνομιλιες...γτ πρεπει να ακουγονται οι σταθμαρχες απο καθε σταθμο να δινουν γραμμη διελευση πολλα...συν το οτι χρειαζεται πολυ κοπο και χρονο να ηχογραφησεις συνομιλιες και τετοια...εγω θα μπορουσα να το κανω αλλα ειναι μπελας...
Άβαταρ μέλους
ChrisS
Συνοδός
Συνοδός

Εμενα μου λειπει και απο προηγουμενες επεκτασεις η εθνικη για παραδειγμα και λεω μηπως μ λειπουν assets
Απάντηση